Mini Miasto w Raszowej - dzieci budują swoje własne miasto

Mini Miasto w Raszowej – dzieci budują swoje własne miasto

W dniach od 7-11 lipca 2014 r. w Raszowej już po raz drugi organizowany będzie projekt „Mini Miasto-Klein Raschau” pod patronatem Wójta Gminy Tarnów Opolski. Podczas tego innowacyjnego projektu, dzieci w wieku lat 7-11 budować będą  własne miasteczko, poznawać ciekawe zawody, a także uczyć się samodzielności. Dzieci poznają zasady demokracji i życia w świecie ludzi dojrzałych.

W Mini Mieście to dzieci ustalają zasady i decydują wspólnie o tym jak będzie ono wyglądało. Każde dziecko samodzielnie decyduje w jakim obszarze chciałoby w danym dniu pracować, jaki zawód bliżej poznać, aby rozwijać swoje zainteresowania. Wybór jest bardzo bogaty, począwszy od teatru, poprzez ratusz, cyrk, budowę domów, warsztaty kreatywne czy też redakcję dwujęzycznej gazety. Dziecięca wyobraźnia plus dobre rady fachowców pomogą odkrywać prawdziwe zainteresowania i talenty.

Ostatniego dnia trwania projektu, miasteczko będzie uroczyście otwarte dla osób dorosłych, rodziców dzieci i zaproszonych gości.

Obecnie trwa jeszcze nabór wolontariuszy, chętnych do wsparcia projektu. Oprócz udział w wyjątkowym projekcie i cennymi doświadczeniami w pracy z dziećmi wolontariusze mają okazję rozszerzenia swoich kompetencji językowych i pedagogicznych. Za udział w projekcie wystawiamy zaświadczenie o wolontariacie, które na pewno przyda się wolontariuszom w dalszym życiu zawodowym.

 

Kontakt pod adresem:

Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae
ul. Ozimska 55, Raszowa
46-050 Tarnów Opolski
Tel. 77 4644278
zsp.raszowa@onet.eu

Mini miasto.jpeg   Mini miasto 2.jpeg

 

Data publikacji: 28-05-2014 13:53
Opublikował(a): Joanna Gebauer
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie