Tu mieszkam, tu zmieniam

Dyplom.jpeg

Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Tarnów Opolski uzyskała dofinansowanie realizacji projektu złożonego w ramach konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Projekt „Spotkajmy się na Via Regia” jest jednym z piętnastu w skali kraju, dofinansowanym w kwocie 20 tysięcy złotych (maksymalny poziom dofinansowania w ramach grantu).

Jego realizacja polegała będzie na renowacji zabytkowego wnętrza starej stanicy przy ul. Strzeleckiej w Nakle, wyeksponowanie starych map i fotografii – nawiązując do bogatej historii tego miejsca tak aby stworzyć dobry klimat i warunki dla licznych spotkań i imprez – jednocześnie pielęgnując miejsce pamięci historycznej i przyczyniając się do pogłębienia więzi mieszkańców z miejscem zamieszkania. Celem głównym projektu jest wskrzeszenie ducha podróży średniowiecznym szlakiem handlowym Via Regia w zabytkowym budynku w Nakle i udostepnienie go szerokiej rzeszy odbiorców – mieszkańcom, przyjaciołom z okolic oraz licznym turystom. „Via Regia” to średniowieczny szlak handlowy, który rozpoczynał się w Calais (Francja) i kończył w Kijowie (Ukraina), a Nakło leży dokładnie na tym szlaku i odgrywało w przeszłości ważną rolę – zaznaczane na najstarszych mapach Śląska, stanowiło m.in. bazę postojową dla kupców i pielgrzymów z całej Europy i świata, przemieszczających się szlakiem.

Prace przy realizacji projektu rozpoczną się w lutym a do pomocy zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby mieć swój udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 77 46 40 856.

Data publikacji: 28-01-2015 08:59
Opublikował(a): Dominika Urbańczyk
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie