„Kultura lokalna – aktywacja!”

„Kultura lokalna – aktywacja!”

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na realizację programu Domu Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne, projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę. By zapewnić obiektywizm, skuteczność i wysoką wartość merytoryczną powstającego dokumentu, zadanie powierzono wykwalifikowanym specjalistom ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „ę”.

Podczas badań diagnostycznych, każdy mieszkaniec gminy będzie mógł zająć stanowisko, podzielić się swoimi pomysłami, wyrazić potrzeby i tym samym wpłynąć na przyszły kształt działań kulturalnych w gminie. „Latający Socjologowie” będą u nas gościć od 3. do 11. kwietnia br.                     

Diagnoza lokalnych potrzeb kulturalnych zostanie podana do publicznej wiadomości. Na podstawie tego dokumentu ogłosimy nabór wniosków zawierających inicjatywy oddolne osób i grup. Zawarte w nich propozycje wydarzeń kulturalnych i działań edukacyjnych przyczynią się do odkrywania i pobudzania aktywności społecznej, wspomagania rozwoju kapitału społecznego i kulturowego.  Program daje możliwość realizacji od 3 do 7 inicjatyw, które zostaną  zrealizowane wspólnie z Ośrodkiem Kultury.

ulotka_tlo.png

Data publikacji: 24-03-2016 09:06
Opublikował(a): Dominika Urbańczyk
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie