Projekt „Niezłe ziółko”

Niezłe Ziółka logotyp 2.jpeg 

Miło   nam poinformować , że nasz projekt „Niezłe ziółko” otrzymał dofinansowanie  w ramach programu Funduszu Naturalnej Energii  przyznanego na podstawie konkursu grantowego organizowanego przez Operatora Gazociągów Przemysłowych GAZ- SYSTEM w partnerstwie z Fundacją  Nasza Ziemia.   

Projekt będzie dotyczył edukacji przyrodniczej, a jego tematem staną się przede wszystkim  zioła i rośliny lecznicze Działania edukacyjno – warsztatowe prowadzone będą od połowy kwietnia do końca czerwca w blokach tematycznych:

  „Ziele jakich wiele”

 W grupie najmłodszej dzieci dowiedzą się jak wyglądają i nazywają się powszechnie spotykane w naszej okolicy zioła i rośliny lecznicze.  Chcemy pokazać, że roślinka która rośnie  w ogródku, na podwórku, łące uważana za chwast, kryje w sobie bogactwo natury.

„Cuda wianki”

W drugiej grupie - dzieci szkolnych - zaplanowano zajęcia warsztatowe, w których wyniku uczestnicy dowiedzą się jakie walory lecznicze i kulinarne  posiadają zioła.

 „Sukienka dla matki Natury”               

Dla młodzieży i dorosłych zorganizowane zostaną spotkania z:

Dietetyczką – podczas, których  dowiedzą się jaki stosować  zioła by mieć zdrowie i energię. W części praktycznej przygotowywane będą koktajle, sałatki, sosy i napoje. 

Kosmetyczką  -  przypomnimy sobie babcine sposoby na wykorzystanie dobroczynnego działania ziół i innych naturalnych produktów. W części warsztatowej będą  sporządzane środki upiększające z ziół i warzyw.

Plastyczką - twórcze  warsztaty z batiku  będą polegały na zaprojektowaniu i wykonaniu wzoru z motywami roślinnymi.

        Przewidzieliśmy ciekawe zajęcia,  z których duża część  odbywać się będzie w plenerze.  Uczestnicy poznają najpopularniejsze zioła z naszych pól, łąk i ogrodów, dowiedzą się jakie mają właściwości, poznają ich smaki, zapachy, właściwości użytkowe – kulinarne, lecznicze i kosmetyczne. Przy tym przypomniane zostaną ludowe wierzenia w magiczną moc  ziół. Wiele świeżo zdobytych wiadomości będzie można od razu zastosować w praktyce. Ponadto każda grupa  będzie mogła wykazać się kreatywnością artystyczną: najmłodsi stworzą „Portrety ziół”, nieco starsi  wykonają wianki i ich fotografie, najstarsi zaprojektują  wzór , którym ozdobią płótno metodą batiku.

                        Już wkrótce zaczyna się nabór uczestników. Szukajcie nas na Facebooku,  stronach internetowych  oraz na ulotkach.  Zapraszamy!

Patronat medialny”

Radio DOXA

Tygodnik Ziemi Opolskiej

ULOTKA A5 NIEZŁE ZIÓŁKA str 1.jpeg

ULOTKA A5 NIEZŁE ZIÓŁKA str 2 (3).jpeg

Data publikacji: 15-03-2017 23:15
Opublikował(a): Joanna Gebauer
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie