Herbstfest w Kątach Opolskich

30 września na placu przy filii GOK Kąty Opolskie odbył się po raz pierwszy Herbstfest – Festyn Jesienny Sołectwa Kąty Opolskie. Na wszystkich odwiedzających czekał poczęstunek – pyszna zupa dyniowa przyrządzona przez Szefa Kuchni Restauracji Joanna, kiełbaska z ogniska i kołacz z dynią.

Dla najmłodszych zorganizowany został konkurs – na najoryginalniejsze wykrojenie dyni. Pomysłów było mnóstwo a wykonanie bardzo staranne i pracochłonne. A było o co walczyć! Dla zwycięzców pierwszych 3 miejsc nagrodą był Puchar Sołtysa oraz bony podarunkowe do sieci EMPIK, ufundowane przez firmę Remont Bud Dorota i Paweł Zmuda.

Wszystkie dynie konkursowe były wspaniałe a jury miało twardy orzech do zgryzienia.

Ostatecznie miejsca na podium zajęły:

I miejsce - Paulina, Dorota i Agata Gabor

II miejsce - Julia Blaut

III miejsce - Paulina Zmuda

Impreza zorganizowana została z dużym rozmachem dzięki licznym darczyńcom i sponsorom. Restauracja Joanna oraz Pan Krzysztof Bara przyczynili się do przygotowania przepysznej zupy dyniowej, natomiast namiot sołecki wielkości 5m x 10 m, który wspaniale się sprawdził podczas festynu zakupiony został dzięki: Firmie Fenetre Anna i Roman Sygo, Firmie Net Ruszt – Gabriela i Jarosław Paradowscy, Joannie i Romanowi Penzik, Klaudii i Krzysztofowi Mutz oraz Irenie i Marcinowi Wieszała. Nad przebiegiem imprezy czuwał sołtys – Janusz Borowiak.

 

 

Data publikacji: 06-10-2017 10:25
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie