„Tu mieszkam, tu zmieniam” – kolejny zwycięski projekt Gminy Tarnów Opolski

BZ WBK 3.jpeg

10 listopada br. opublikowano  wyniki trzeciej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji BZ WBK. Rywalizacja była bardzo zacięta. Z nadesłanych 1170 projektów wyłoniono sto, które zostały nagrodzone grantem. Projekt złożony przez Gminę Tarnów Opolski znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Autorką projektu jest Magdalena Chudowska – Zastępca Wójta Gminy Tarnów Opolski, która przystąpiła do jego tworzenia po konsultacjach i na wniosek sołtysa wsi Raszowa – Pana Andrzeja Mateji. W ramach projektu mają zostać wyremontowane pomieszczenia w budynku biblioteki i muzeum wiejskiego w Raszowej, w których zostanie utworzona niekomercyjna herbaciarnia, z prawdziwym samowarem (!) jako miejsce spotkań, edukacji i integracji. Chęć do współpracy i wsparcia projektu wyraziły miejscowe stowarzyszenia, Rada Sołecka, władze gminy, placówki edukacyjne i mieszkańcy.

Umowy darowizny na rzecz projektu będą wręczane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 28 listopada 2017 r. w Warszawie w Teatrze Kamienica. O szczegółach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

To już kolejny zwycięski projekt Gminy Tarnów Opolski w ramach tego konkursu. W ramach edycji z 2015 roku zrealizowana została inwestycja remontu budynku spotkań przy ul. Strzeleckiej w Nakle.

Data publikacji: 16-11-2017 14:32
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie