II Bieg Tarnowski „Leśna Draka” już za nami

IMG_3113.jpeg

18.11.2017 r. odbył się drugi już Bieg Tarnowski pod patronatem Wójta Gminy i Nadleśnictwa Opole. Od samego rana na stadionie Skalnika w Tarnowie Opolskim wyczuwalna była atmosfera rywalizacji i czekających wszystkich kibiców emocji. Przedsmakiem biegu głównego były biegi najmłodszych i najstarszych mieszkańców gminy. Ale po kolei.

Na godzinę 10:00 zaplanowano początek imprezy dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki były podekscytowane możliwością otwarcia imprezy, zaprezentowania się szerszej publiczności i pokazania, że przyszłe nadzieje olimpijskie mieszkają również w naszej gminie. Najmłodsze dzieci biegły na dystansie 200 m, trochę starsze na dystansie 400 m, a całkiem duże na dystansie 1000 m. Dzieci miały w sobie duży pierwiastek rywalizacji, ale najważniejszy był udział w imprezie i dobra zabawa. Dla każdego uczestnika przygotowane były pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary ufundowane przez Wójta Gminy Tarnów Opolski.

Po dzieciach przyszedł czas na seniorów, którzy startowali na dystansie 400 m. Licznie reprezentowany był nasz Gminny Klub Seniora. U seniorów, tak samo jak u dzieci, nie liczył się wynik a uczestnictwo i promowanie aktywności wśród nestorów. Na długości dystansu seniorzy trzymali się razem, ale finisz był bardzo zacięty i do ostatnich metrów trwała walka o zwycięstwo.

Po dekoracji zwycięzców, bieżnia stadionu została zwolniona dla dorosłych biegaczy, których czekało 10 kilometrów biegu przez las do Walidróg i z powrotem na stadion. Rozgrzewka była intensywna i od razu było widać, że biegacze, którzy przyjechali, chcą uzyskać jak najlepszy wynik. Na starcie ustawiło się około 300 uczestników, wśród nich między innymi Paweł Góralczyk - brązowy medalista Mistrzostw Polski w Sky Runningu, Paweł Cioch - jeden z niewielu Polaków, którym udało się ukończyć potrójny Iron Man (długodystansowy triathlon) czy Barbara Niewiedział - dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Sydney i Londynu. Ponadto wielu amatorów biegania - niektórzy bardzo oryginalni. Był zawodnik, który przez całą trasę biegu żonglował oraz najlepiej ubrane uczestniczki biegu, „Kijowe Księżniczki” z sąsiadującej gminy Strzelce Opolskie.

Równo o godzinie 12:00 Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz wystartował zawodników, którzy ruszyli na trasę. A trasa była błotnista, tak jak sobie biegacze życzą. Po około 35 minutach zwycięzca zawodów zameldował się na mecie. Zwycięzcami byli jednak wszyscy uczestnicy biegu. Wszyscy biegacze kończyli bieg z uśmiechem, choć każdy walczył do samego końca o urwanie choćby sekundy ze swojego wyniku. Każdy z uczestników został uhonorowany. Na linii końcowej czekały na nich pamiątkowe medale, a dla piękniejszej części biegu, Wójt wraz z Radnym Gminy Zygmuntem Pietruszką, mieli piękne róże.

Po biegu przyszedł czas na sprawdzenie wyników i nagrodzenie najszybszych biegaczy. Marszałek Województwa Opolskiego - Pan Roman Kolek - sam przebiegł trasę, a na koniec wręczył ufundowane nagrody Marszałka Województwa dla najlepszego biegacza i biegaczki z Województwa Opolskiego, odpowiednio - Kamilowi Baronowi i Barbarze Niewiedział. To się nazywa postawa fair play! Nagrody dla najlepszego biegacza i biegaczki - Pawłowi Ruszała i Małgorzacie Stodtko z Gminy Tarnów Opolski, wręczył Wójt Gminy Krzysztof Mutz. Uhonorowane po biegu zostały również najstarsza uczestniczka- Gabriela Haczyk oraz najmłodsza uczestniczka- Kamila Til. Odebrały one puchar z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Oświaty, Kultury, i Sportu, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Rodziny i Jej Problemów Zygmunta Pietruszki.

W najważniejszych biegach, czyli kategorii open podium prezentowało się następująco;

Wśród mężczyzn:

1. Kamil Baron

2. Paweł Ruszała

3. Daniel Sobczak

Wśród kobiet:

1. Barbara Niewiedział

2. Dominika Witkiewicz

3. Pancylejko Beata

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu ich wspaniałych wyników i od razu zapraszamy na przyszłoroczną edycję Biegu Tarnowskiego. Nieoficjalnie wiemy, że trasa ma być lekko zmodyfikowana, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia biegowe.

Podziękowania należą się wszystkim sponsorom tej wyjątkowej sportowej imprezy, którymi byli:

- Biuro rachunkowe MAP

- Euro Consulting

- Labtar Tarnów Opolski

- Fotograf Tarnów Opolski Marzena Machura

- Edena

- Nadleśnictwo Opole

- Tartak Prószków

- Wysada Usługi Budowlano-Wykończeniowe

- MB Biuro rachunkowe

- Olivka Tarnów Opolski

- „Choinkowy Raj”

- Sklep Kik Zdzisław Kaliciak

- Gabinet Fizjoterapii Reh-Mil Jacek Milewski

- ZNDCE.com

- Lasy Państwowe

- GKS Piomar Tarnów Opolski

- Wójt i Przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Rodziny i Jej Problemów

- Marszałek Województwa Opolskiego

Oddzielne Gratulacje i Podziękowania należą się organizatorom biegu. Trasa i organizacja biegu były przygotowane na najwyższym poziomie, co zawdzięczamy Gminie Tarnów Opolski wraz z jej jednostkami organizacyjnymi – Halą Sportową i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sołtysowi Tarnowa Opolskiego Pawłowi Kampie oraz strażakom zabezpieczającym bieg z OSP w Tarnowie Opolskim. Na uwagę zasługuje również zaangażowanie tarnowskich seniorów w obsługę i organizacje biegu. Do zobaczenia za rok!

 

 

Data publikacji: 23-11-2017 12:42
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie