Olimpijczycy ślubowali z Hałasem

W poniedziałek 12 lutego 2018 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się ślubowanie olimpijczyków, którzy jako ostatni wylecieli na Igrzyska Olimpijskie do Pjongczang. Byli to zawodnicy oraz kadra trenerska w snowboardzie. Uroczystość podpisania flagi olimpijskiej oraz odczytania przysięgi uświetniła swoim pokazem tanecznym Formacja Taneczna Hałas z Tarnowa Opolskiego, która zwyciężyła w ogólnopolskim  programie Sportbonus Dzieciom.

W trwającej od października zabawie wzięło udział 3 tys. klubów i szkół, na które zagłosowało ponad 120 tys. sympatyków. Główna akcja zakończyła się z końcem roku 2017 i to za ten okres przyznano nagrodę główną – spotkanie z olimpijczykami wraz z licznymi atrakcjami na terenie Warszawy. Spośród dziesiątek tysięcy głosów najwięcej zebrała ekipa taneczna HAŁAS z Tarnowa Opolskiego, która w centrum polskiego olimpizmu dała wspaniały pokaz tańca nowoczesnego prezentując choreografię PTAKI, która od marca zeszłego roku do tej pory uzyskuje bardzo wysokie notowania podczas wielu ogólnopolskich turniejach tanecznych. Choreografem i trenerem głównym zespołu jest Danuta Kampa. W eskapadzie do Warszawy wzięli udział następujący tancerze: Anna Ciecior, Magdalena Duda, Małgorzata Golombek, Marcelina Grobarek, Wiktoria Habdas, Martyna Kanas, Natalia Klimek, Wiktoria Klimek, Małgorzata Komandzik, Marta Komandzik, Natalia Łach, Julia Mateja, Maja Mateja, Wiktoria Mielczarek, Dominika Morzyk, Katarzyna Pancerz, Agnieszka Regiec, Izabela Rożen, Julia Wrzeciono, Julia Włochowicz, Alicja Wzorek oraz Szymon Serafin. Zespołowi towarzyszyła mama Anita Golombek, która zajmowała się przygotowaniem rekwizytów oraz kostiumów tanecznych, aby zespół mógł pokazać się na najwyższym poziomie. I tak się stało…. Prezentacja wykonana przez grupę była niezwykłym przeżyciem dla olimpijczyków, ich trenerów, władz PKOlu, zgromadzonej publiczności oraz dziennikarzy, którzy po kilkunastu sekundach nie mogli oderwać się od kamer i aparatów fotograficznych. Na końcu nagrodzono tancerzy gromkimi brawami, traktując ich jak sportowców najwyższej klasy.

Wyjazd młodzieży z powiatu opolskiego oprócz występu w siedzibie PKOl miał również poważny walor edukacyjny. Zorganizowano okazję do zwiedzenia Muzeum Polskiego Sportu oraz Stadionu Narodowego oraz spotkanie z olimpijczykami, podczas którego rozmawiano o wielu aspektach sportu. Honory gospodarza czynił członek złotej ekipy pięcioboistów z IO w Barcelonie w 1992 roku Dariusz Goździak oraz wielokrotna medalistka świata oraz rekordzistka świata na dystansie 100 m przez płotki Grażyna Rabsztyn, jedna z najjaśniejszych gwiazd naszego lekkoatletycznego wunderteamu sprzed lat.

Program Sportbonus Dzieciom powstał z myślą o wsparciu klubów sportowych działających na terenie całego kraju. Jego ambasadorami są najznakomitsze postaci polskiego sportu, zarówno sportowcy, jak i trenerzy. W jego ramach zdobyć można wiele nagród w postaci voucherów na sprzęt sportowy, treningi ze sportowcami oraz zimowiska dla grup. Program trwał będzie przez cały rok 2018, przez ten okres Formacja Taneczna Hałas może pozyskiwać środki finansowe za pomocą odpowiedniej aplikacji internetowej.

Przygoda ze SPORTBONUSEM należy do jednej z najciekawszych przygód zespołu, tym bardziej, że w jej realizacji bierze udział duża część naszej społeczności lokalnej, rodzice oraz sami tancerze. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy oraz transakcje wykonane na rzecz naszego zespołu.

 

 

Data publikacji: 13-02-2018 14:47
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie