Zostań wolontariuszem 27 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Sztab Tarnów Opolski

27 WOSP TŁO FB1.jpeg

Dziękujemy, że chcesz z nami grać i 13 stycznia zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci. W tym roku gramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, jak zostać wolontariuszem WOŚP.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 listopada br.

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim, który zarejestruje Cię w bazie WOŚP. To w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. 

 Zanim skontaktujesz się z nami przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

regulamin_wolontariusza_27.final_pdf.pdf

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. 

ankieta-wolontariusza-27-finalu.pdf

Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego?  Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. 

Twoja praca w dniu Finału

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału tj. 13 stycznia 2019 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony/a o zebranej kwocie oraz to, że zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

Podziękowanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce. jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 
Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy.

Data publikacji: 27-11-2018 10:09
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie