Ferie zimowe- bawmy się z głową!

Już za kilka dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

Pamiętajcie:

  • pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
  • nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych
  • używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi)
  • dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
  • pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami! Otoczcie Państwo swojej dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań. My natomiast obiecujemy, że w czasie zimowych wakacji będziemy czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci i sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Podczas ferii będziemy także kontynuować działania profilaktyczno-edukacyjne w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci oraz młodzieży.

Na terenie gminy Tarnów Opolski działania profilaktyczno-edukacyjne prowadzą dzielnicowi z POSTERUNKU POLICJI W TARNOWIE OPOLSKIM mł. asp. Paweł Wcisło, st. sierż. Łukasz Szmuk.

 

 

Data publikacji: 18-01-2019 12:40
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie