Święto Tarniny 2019- Relacja

Tarninowe Święto

Pierwszy lipcowy weekend nie poskąpił nam pięknej pogody, choć – na szczęście – słupek rtęci zatrzymał się nieco przed wartością 30 stopni w cieniu. Teren imprezy już od czwartku z wolna się zapełniał namiotami, kolorowymi urządzeniami wesołego miasteczka, kramami i budkami. W sobotnie popołudnie na gości czekało w gotowości wszystko, co miało zapewnić rozrywkę, informację, dobre jadło.

Program artystyczny  - tradycyjnie już – rozpoczął „Taneczny zawrót głowy” – czyli zbiorowe i solowe prezentacje taneczne formacji: Element, Hałas, Elektra oraz grupy folklorystycznej WALNAK.

Po występie dzieci z radością oddały się rozrywce przede wszystkim korzystając z oferty warsztatowej jaką przygotował Gminny Ośrodek Kultury oraz słodkich przysmaków, jakie znajdowały się w zasięgu wzroku.

Tymczasem na scenie coraz liczniej przybywającą publiczność zabawiał zespół Power Play. W ich muzyce  rzeczywiście był niezły power!  Artyści otrzymali zasłużone brawa, ale nie da się ukryć, że wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występ – cieszącego się ostatnio ogromną popularnością  Sławomira. Pod tym imieniem aktor Sławomir Piotr Zapała, znany dotąd z licznych ról filmowych i serialowych kilka lat temu rozpoczął karierę estradową jako wykonawca nowego nurtu muzycznego zwanego rock polo. A prawdziwą sławę przyniósł mu utwór „Miłość w Zakopanem” (singiel osiągnął status diamentowej płyty). Artysta przyjechał do Kosorowic z żoną, Magdaleną Kajrowicz – „Kajrą” oraz zespołem „Trzymamy się Zapały”.

Po przyjętym z ogromnym aplauzem koncercie  Sławomir długo rozdawał autografy, sprzedawał koszulki i płyty. Entuzjazm wywołany przyjazdem będącego na topie wykonawcy długo nie opadał. Lecz idol w końcu odjechał…

Nie był to bynajmniej koniec festynowych atrakcji. Na scenie instrumenty rozłożyła grupa METRON. To przy jej muzyce młodzi i młodzi duchem bawili się do białego rana.

Tego dnia konferansjerkę właściwą sobie werwą i humorem poprowadziła Dominika Bassek –Laskowska.

W niedzielę kontynuowano zabawę. Swój ciąg dalszy miały warsztaty, ekspozycje, lunaparkowe atrakcje i kulinarne pyszności. Ponadto ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał, a z której dochód przeznaczony został na pokrycie kosztów prac przy powstającym boisku. W ogromnej brytfance na żywym ogniu Pan Wójt Krzysztof Mutz wspomagany dzielnie przez Sołtysa Kosorowic Szymona Dygę przyrządzali oryginalną potrawę z dzika, grzybków i … oczywiście! Tarniny!

Tymczasem sceną  zawładnęła HANUTA. Przesympatyczny zespół do biesiadnych piosenek porwał wszystkich widzów . Zrobiło się wesoło i swojsko.

Niespodziewanie na festynowym placu zrobiło się nieco egzotycznie. A to za przyczyną barwnych proszków , którymi obrzucali się  przede wszystkim młodzi i bardzo młodzi wielbiciele tego hinduskiego zwyczaju zwanego Holi . W Indiach  jest to święto kolorów, światła, wiosny, radości.

Po ponad dwugodzinnym oczekiwaniu wszyscy ciekawi mogli zakosztować  „dzikiej tarniny”. Tak pokrzepieni widzowie gotowi byli na przyjęcie kolejnego znakomitego wykonawcy, a ściślej wykonawców – kabaretu PARANIENORMALNI.  Choć kabaret ten gościł już w Kosorowicach, jednak jeszcze nie miał tu swojej gwiazdy. Dlatego też występ estradowy poprzedziła uroczystość jej odsłonięcia. Kosorowicka Aleja Gwiazd Kabaretu przedłużyła się o kolejną gwiazdę.

Występ był wspaniały, dowcipy przednie, aktorzy pozbawieni pretensjonalności – nic dziwnego, że publiczność, która tłoczyła się pod namiotem i ściśle otoczyła wszystkie wejścia doskonale się bawiła długo oklaskując artystów estradowych.

Na koniec dnia  znów można było puścić się w tany, do których przygrywał zespół RODOS.

Mikrofon tego dnia powierzyliśmy naszemu długoletniemu przyjacielowi Mariuszowi  Studziennemu.

Organizatorami „Święta Tarniny” byli Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Tanów Opolski wspomagana przez Radę Sołecką  i druhów z  OSP Kosorowice.

Tak atrakcyjna impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia. Serdecznie dziękujemy:

Zakłady Wapiennicze LHOIST S.A.

Betard Sp. z o.o. Zakład Prefabrykatów Budowlanych Oddział Przywory

Imprezownia - Woja Wojtczak-Kolisz Sp. Jawna

Przedsiębiorstwo LABTAR Sp. z o.o.

Zakładu Usług remontowo-budowlanych Malik Rudolf Przywory

Bank Spółdzielczy Krapkowice

SPONSOR  GŁÓWNY

logotyp_cmyk_z_polem_ochronnym_antyaliasing.jpeg

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Aktualnie na terenie gminy Tarnów Opolski GAZ-SYSTEM realizuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice–Wrocław.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Więcej informacji na stronie: www.gaz-system.pl

Święto Tarniny 2019 przeszło do historii. Zapraszamy za rok!

 

 

Data publikacji: 09-07-2019 14:07
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie