Drogi opał? Jak zaoszczędzić konkretne pieniądze i nie truć środowiska

Za oknami  jesień. Dzień coraz krótszy, robi się zimno. Nadeszła zmora chłodnych dni - sezon grzewczy.  Każdy z nas słyszy tupot uciekających z portfela pieniędzy, które musimy przeznaczyć na zakup opału. Jest sposób by zaoszczędzić na zakupie opału i leków na choroby wywołane smogiem.

Jak zaoszczędzić i być zdrowszym? Wystarczy zmienić sposób palenia w piecu lub w kominku.

Nie ma takiego pieca, który by musiał buchać dymem. Również żaden rodzaj węgla czy gatunek drewna nie musi kopcić. Każdy, kto ma piec, kocioł albo kominek, natychmiast może zacząć palić w nim praktycznie bez dymu – to znaczy 50-80% czyściej i nie dość, że to nic nie kosztuje, to jeszcze oszczędza się na tym do ok. 30% opału bo dym jest paliwem, gdy go spalić, otrzymuje się więcej ciepła z każdej tony opału.

Tradycyjnie większość z nas na dole daje rozpałkę i na to wrzuca drewno lub węgiel. To błąd.

Jeśli w tym samym piecu, to samo paliwo podpalisz od drugiej strony, układając rozpałkę na wierzchu stosu paliwa wtedy to jest zupełnie inna historia: opał zapala się stopniowo, w sposób kontrolowany, tak jak świeca –a nie jak w tradycyjnej metodzie: wszystko naraz, niczym stodoła po wrzuceniu koktajlu Mołotowa. Żar pomału podgrzewa tylko niewielką część paliwa, która się z nim styka. Palne gazy uwalniane są w niewielkich ilościach a warstwa żaru daje wysoką temperaturę, w której wszystkie one dopalają się do przejrzystych spalin nim odlecą do komina.
 

Efekty:
1. konkretne pieniądze zostają w Twojej kieszeni
2. ktoś przechodząc ulicą nie będzie widział dymu z komina.

Szczegółowe instrukcje jak palić - na stronie www.czysteogrzewanie.pl

Zobacz na YouTube  - Pogromcy Dymu obalają mity na temat palenia w kominkach! https://www.youtube.com/watch?v=XV2pQ_qrV1E                                                                                                        

UWAGA – TRZY RAZY SIĘ ZASTANÓW ZANIM WRZUCISZ ŚMIECI DO PIECA

Spaliny nawet z najgorszego węgla lub drewna nie są zdrowe, ale też nie są toksyczne. Tworzywa sztuczne zawierają w sobie dużą część tablicy Mendelejewa. Spalając je w domowych warunkach uwalniasz z nich groźne chemikalia – mocno rakotwórcze smoły, metale ciężkie, substancje stosowane jako gazy bojowe i trutki na szczury: np. formalina, chlor, cyjanowodór – one są trujące natychmiast oraz długotrwale szkodzą zdrowiu.

DBAJMY O SIEBIE, SWOJE PORTFELE I PRZY OKAZJI O ŚRODOWISKO.

Udowodniono, że zanieczyszczenie powietrza zwiększa ryzyko każdego nowotworu, nie tylko raka płuc, ale też żołądka, jelita grubego, ośrodkowego układu nerwowego i innych.  Powoduje też rozwój bardzo wielu chorób cywilizacyjnych takich jak: astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroba wieńcowa,  miażdżyca,  niewydolność krążenia, cukrzyca, demencja, choroby ośrodkowego układu nerwowego, alergie (problem z alergią nabytą polega na tym, że nie ma możliwości jej odczulania, a leczyć można ją jedynie objawowo).

Coraz częściej kobiety, które oddychają zanieczyszczonym powietrzem, rodzą dzieci z wadami wrodzonymi.

Spróbuj palić od góry i zobacz w jakim tempie znika opał.

PDFUlotka- jak palić od góry.pdf

 Przygotowała AP

  

 

 

 

Data publikacji: 22-10-2019 09:18
Opublikował(a): Marcin Kazin
Wersja XML

Nasi partnerzy:

×

Wyszukaj w serwisie