aplikacja mobilna

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Podwyżka w stosunku do roku bieżącego spowodowana jest przede wszystkim rosnącymi kosztami funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Produkujemy więcej odpadów zmieszanych, co wiąże się z wzrostem kosztów ich składowania i przetwarzania. Drożeje też paliwo czy koszty pracownicze – niestety, te wszystkie elementy mają ogromny wpływ na ostateczną kwotę, jaką ponoszą mieszkańcy za gospodarowanie odpadami. W 2021 roku system gospodarowania odpadami będzie nas kosztować ok. 3 319 500,00 zł.

Wpłaty od mieszkańcy gminy Tarnów Opolski powinny finansować wszystkie opłaty związane z systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, jednak ciągle rosnące koszty powodują, że corocznie samorząd do niego dopłaca – co jest niestety niezgodne z przepisami. W bieżącym roku łączna kwota dopłat z budżetu gminy Tarnów Opolski sięgnie 769 500,00 złotych.

Tym samym konieczne jest podwyższenie miesięcznych stawek za gospodarowanie odpadami w styczniu, lutym i marcu 2022 roku. Na szczęście jest to sytuacja tymczasowa i od 1 kwietnia 2022 roku mieszkańcy będą płacić 27 zamiast 38 złotych. To efekt przystąpienia samorządu do Związku Międzygminnego „Czysty Region” z siedzibą w Kędzierzynie – Koźlu.

odpady.jpeg

 

Data publikacji: 23-12-2021 11:30
Opublikował(a): 
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×