aplikacja mobilna

Gmina Tarnów Opolski - Gmina Dobra do Życia

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, że według rankingu Gmina Dobra do Życia, który po raz trzeci ogłosił Serwis Samorządowy PAP Gmina Tarnów Opolski zajęła 3 miejsce w województwie opolskim i 73 miejsce w Polsce. W kategorii – strefy podmiejskie miast na prawach powiatu, spośród 262 gmin, gmina Tarnów Opolski zajęła 48 miejsce w Polsce!

Ranking opracowany został przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.

Ranking opracowano na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Przeanalizowano również budżety gmin, w tym wydatki inwestycyjne oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji. W określaniu jakości życia uwzględniono też poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek. Wszystkie wskaźniki po przeliczeniu dały Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu.

Ranking samorządowy PAP ze względu na zakres badań i ogrom danych jest jednym z najbardziej rzetelnych i skrupulatnych zestawień tego rodzaju przygotowywanych w Polsce.

Link: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ktora-gmina-jest-najlepsza-do-zycia-serwis-samorzadowy-pap-po-raz-trzeci

 

 

Data publikacji: 24-11-2023 13:29
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×