aplikacja mobilna

VII Bieg Tarnowski "Leśna Draka"

19 listopada już po raz siódmy odbył się Bieg Tarnowski "Leśna Draka” o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski. Od samego rana na świeżo odremontowanym stadionie im. Józefa Zwierzyny w Tarnowie Opolskim wyczuwalna była atmosfera rywalizacji i czekających wszystkich kibiców emocji. Przedsmakiem biegu głównego, którego start zaplanowano w samo południe były biegi najmłodszych. O godzinie 10:00  na bieżni stadionu pojawili się najmłodsi biegacze. Przedszkolaki były podekscytowane możliwością otwarcia imprezy, zaprezentowania się szerszej publiczności, która zgromadziła się na krytej nowej trybunie. 

Najmłodsze dzieci biegły na dystansie 200 m, trochę starsze na dystansie 400 m, a całkiem duże na dystansie 1000 m. Dzieci miały w sobie duży pierwiastek rywalizacji, ale najważniejszy był udział w imprezie i dobra zabawa. Dla każdego uczestnika przygotowane były pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary ufundowane przez Wójta Gminy Tarnów Opolski. Po dekoracji zwycięzców, bieżnia stadionu została zwolniona dla dorosłych biegaczy, których czekało 10 i 5 kilometrów biegu oraz 5 kilometrów marszu z kijkami (nordic walking) przez leśne ścieżki i  z powrotem na stadion. Rozgrzewka była intensywna i od razu było widać, że biegacze, którzy przyjechali, chcą uzyskać jak najlepszy wynik. Na starcie ustawiło się ponad 300 uczestników. Chwilkę po  godzinie 12:00 Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz wystartował zawodników na 10 kilometrów, którzy ruszyli na trasę, następnie tych z kijkami a na końcu biegaczy na 5 kilometrów. Trasa była bardzo atrakcyjna ze względu na kolorowe liście leżące tuż przy leśnych ścieżkach, było również trochę błota ale sama nazwa biegu zobowiązuje, na piątym kilometrze trasy biegu głównego znajdował się punkt z wodopojem dla biegaczy.

Po ponad 35 minutach od startu zwycięzca zawodów zameldował się na mecie VII Biegu Tarnowskiego a dokładnie Kamil Baron, który po raz kolejny wygrał zawody w Tarnowie Opolskim – jak sam mówi uwielbia te leśne ścieżki. Wszyscy uczestnicy kończyli bieg z uśmiechem, choć każdy walczył do samego końca o urwanie choćby sekundy ze swojego wyniku. Każdy z uczestników został uhonorowany. Na linii końcowej czekały na nich pamiątkowe medale. Po wysiłku na zawodników w budynku Gminnego Ośrodka Kultury czekała ciepła grochówka, którą serwowały Panie z Klubu Seniora oraz pyszne ciasta przygotowane Aktywne Tarnowianki z koła Gospodyń Wiejskich z Tarnowa Opolskiego. Dekoracja zwycięzców odbyła się w sali kinowej gdzie puchary i statuetki wręczali Wójt Gminy Krzysztof Mutz, kierownik hali sportowej Kamil Skóra oraz organizator i pomysłodawca biegu Tadeusz Witkowski.

W najważniejszych biegach, czyli kategorii open podium prezentowało się następująco:

10 km mężczyzn:

1.Kamil Baron (35,16)

2. Daniel Kokot (35,47)

3. Krzysztof Domeredzki (35,48)

10 km kobiet:

1. Krystyna Pawlik (42,59)

2. Beata Szatka (43,14)

3. Anna Jadasz (44,02)

5 km mężczyzn:

1. Piotr Rybiałek (18,24)

2. Krzysztof Olas (18,57)

3. Piotr Berlik (19,11)

5 km kobiet:

1. Katarzyna Olas (21,20)

2. Katarzyna Jędrzejewska (22,22)

3. Maria Pałubska (25,19)

5 km Nordic Walking mężczyzn:

1. Mieczysław Wojdyła (34,58)

2. Konrad Sitkowski (35,17)

3. Rafał Przybył (35,21)

5 km Nordic Walking kobiet:

1. Elżbieta Przybył (36,39)

2. Anna Porada (41,03)

3. Małgorzata Raczkowska (43,16)

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i ich wspaniałych wyników i od razu zapraszamy na przyszłoroczną ósmą edycję Biegu Tarnowskiego "Leśna Draka”

Galeria zdjęć (zmierzymyCzas.pl)

 

 

Data publikacji: 27-11-2023 11:48
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×