aplikacja mobilna

Pieniądze dla Kół Gospodyń Wiejskich coraz bliżej

Już niedługo ruszą wypłaty środków dla Kół Gospodyń Wiejskich, które zakwalifikowały się do wsparcia w ramach akcji profrekwencyjnej ogłoszonej przed wyborami parlamentarnymi. Pieniądze będą wypłacane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z terenu Gminy Tarnów Opolski, dzięki frekwencji wyborczej powyżej 60%, trzy Koła Gospodyń Wiejskich otrzymają dofinansowanie. Będą to KGW „Raszowianki” w Raszowej, KGW w Kątach Opolskich oraz KGW w Kosorowicach Syrońskie Dziołchy. Środki finansowe przysługują tylko tym KGW, które do 15 października 2023 r. były wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Wysokość wsparcia będzie ustalona jako iloraz kwoty 250 000 zł i liczby Kół Gospodyń Wiejskich, których siedziba znajduje się na obszarze danej gminy.

Pieniądze będą wypłacane do dnia 30 czerwca 2024 r. na rachunek Koła Gospodyń Wiejskich.

W tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy tak tłumnie przestąpili do wyborów. Mamy nadzieję, że tak duży zastrzyk finansowy przyczyni się do jeszcze prężniejszego działania i tak już dobrze prosperujących kół gospodyń.

 

 

Data publikacji: 06-12-2023 13:43
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×