aplikacja mobilna

II Gminny Jarmark Świąteczny – rozpoczęliśmy najbardziej magiczny czas w roku

Mimo obfitej ilości śniegu, który powodował trudności w przemieszczaniu się, w Kątach Opolskich gościnnie odbył się II Gminny Jarmark Świąteczny. Było pięknie, mroźnie, biało  i klimatycznie, wszystkim udzieliła się atmosfera nadchodzących świąt. Podczas Jarmarku zakosztować można było wielu specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora - Fundację Słoneczna Jesień, Klubu Seniora z Nakła oraz Sołectwa. To oni również jako twórcy rękodzieła przygotowali piękne świąteczne ozdoby, dzięki którym można było przenieść tę wyjątkową atmosferę do naszych domów.

Można było zakupić wspaniałe wyroby cukiernicze przygotowane min. przez Publiczną Szkołę Podstawową w Kątach Opolskich.

W trakcie Jarmarku oglądaliśmy przygotowany repertuar Przedszkola oraz Publicznej Szkoły Podstawowej z Kątów Op. – przedszkolaki i klasy od I do III nie tylko zachwyciły nas śpiewem, ale również przedstawieniami, w których pouczający tekst poruszał serca, aby każdy z nas mógł przygotować się do nadchodzącego bożonarodzeniowego czasu.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Święty Mikołaj rozdający dzieciom słodkości w zamian za wierszyk lub kolędę, a chętnych było sporo, dla wszystkich Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim przygotował zajęcia plastyczne oraz watę cukrową i popcorn.

O piękną oprawę  muzyczną zadbała orkiestra Ozi-Brass, dzieląc się swoim repertuarem nie tylko Marszem Radetzkiego, utworem Czerwonych Gitar – „Jest taki dzień” oraz wieloma innymi znanymi świątecznymi melodiami.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego magicznego wydarzenia składamy podziękowania za trud włożony w przygotowanie, zarówno samego miejsca oraz infrastruktury jak i  pięknych ozdób i smakołyków. Dzieciom, młodzieży oraz wychowawcom za przedstawienia oraz radość jaką sprawiły oglądającym. Dziękujemy również mieszkańcom za liczne przybycie i udział w Jarmarku. Do zobaczenia za rok!

Zdrowych i Wesołych Świąt!

 

 

 

Data publikacji: 06-12-2023 14:44
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×