aplikacja mobilna

Szkolenie pracowników urzędu gminy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi AED

28 i 29 maja pracownicy Urzędu Gminy w Tarnowie Opolskim zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Warsztaty przygotował i poprowadził OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Nakle.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała postępowanie w stanach zagrożenia życia wraz z omówieniem zasad resuscytacji krążeniowo –  oddechowej u noworodka, dziecka oraz osoby dorosłej.

Podczas szkolenia wykorzystano automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, w których sieć na terenie gminy jest systematycznie rozbudowywana. Uczestnicy zgodnie z wydawanymi przez sprzęt komunikatami, mogli przeprowadzić ćwiczenia praktyczne polegające na prawidłowym umieszczeniu elektrod na osobie poszkodowanej oraz resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomie  szkoleniowym.

Czas odgrywa jedną z najważniejszych ról w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Pierwsza pomoc przedmedyczna udzielona prawidłowo i w jak najkrótszym czasie od zdarzenia, zwiększa szanse poszkodowanego na przeżycie, dlatego tak istotna jest wiedza, jak pomóc takiej osobie przed przyjazdem kwalifikowanej pomocy medycznej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na szkolenia z zakresu obsługi automatycznego defibrylatora.

Zapisy: https://opolsar.pl/2024/05/rozpoczynamy-realizacje-zadania-publicznego-zleconego-przez-wojta-gminy-tarnow-opolski/

Więcej informacji dotyczących gminnej sieci AED: https://tarnowopolski.pl/8027/siec-gminnych-defibrylatorow-aed.html

 

 

 

Data publikacji: 29-05-2024 12:45
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×