W dniu 2 października 2025 r. odbyła się w sali OSP Tarnów Opolski uroczystość rozdania Stypendiów Wójta Gminy Tarnów Opolski. To nowa inicjatywa, której celem jest podziękowanie i promowanie uczniów, którzy w minionym roku osiągnęli szczególnie wysokie wyniki w nauce, byli laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli wysokie lokaty w konkursach sportowych.
- Uczniowie z wysokimi średnimi ocen otrzymują już od lat stypendia szkolne, ale ta inicjatywa ma dodatkowo premiować najzdolniejszych uczniów szkół z terenu naszej gminy. Dlatego dziękuję Radzie Gminy Tarnów Opolski, że przychyliła się do tego pomysłu przyjmując w marcu tego roku stosowne uchwały, które pozwoliły ogłosić nabór – mówi wójt gminy Tarnów Op. Rudolf Urban.
W sumie wpłynęło 38 wniosków o stypendium i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Przyznano 14 stypendiów sportowych i 22 naukowe, zaś dwie osoby otrzymały stypendium naukowe i sportowe. Wysokość każdego z stypendium waha się od 300zł do 1000 zł i wynika z przyjętego przez Radę Gminy regulaminu.
Podczas uroczystości wręczenia stypendiów wójt gminy Tarnów Opolski nie tylko gratulował samym stypendystom i życzył im dalszych sukcesów, ale podziękował również rodzicom uczniów, którzy wspierają swoje dzieci w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. – Cieszę się, że mamy aż tylu uzdolnionych młodych adeptów nauki i sportu i liczę, że w kolejnych latach wniosków o przyznanie stypendium będzie co raz więcej – mówi wójt Rudolf Urban.
Choć Stypendium Wójta Gminy Tarnów Opolski przeznaczone jest dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy, uroczystość była również możliwością podziękowania i uhonorowania dwójki nieco starszych kolegów tarnowskich uczniów. Dyplomy i upominki otrzymali również Alicja Lach z Tarnowa Op., która w tym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski w Rzucie Oszczepem U20, oraz Maksymilian Krol z Nakła, który uzyskał trzecie miejsce w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Stypendia i podziękowania wręczali wójt gminy Rudolf Urban, skarbnik gminy Aneta Knapik oraz kierownik Biura Obsługi Oświaty Samorządowej Monika Ogrodnik. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była grupa uczniów z PSP Nakło pod kierunkiem p. Małgorzaty Tatiny.





