aplikacja mobilna

Pierwsze Stypendia Wójta Gminy rozdane

W dniu 2 października 2025 r. odbyła się w sali OSP Tarnów Opolski uroczystość rozdania Stypendiów Wójta Gminy Tarnów Opolski. To nowa inicjatywa, której celem jest podziękowanie i promowanie uczniów, którzy w minionym roku osiągnęli szczególnie wysokie wyniki w nauce, byli laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli wysokie lokaty w konkursach sportowych.

- Uczniowie z wysokimi średnimi ocen otrzymują już od lat stypendia szkolne, ale ta inicjatywa ma dodatkowo premiować najzdolniejszych uczniów szkół z terenu naszej gminy. Dlatego dziękuję Radzie Gminy Tarnów Opolski, że przychyliła się do tego pomysłu przyjmując w marcu tego roku stosowne uchwały, które pozwoliły ogłosić nabór – mówi wójt gminy Tarnów Op. Rudolf Urban.

W sumie wpłynęło 38 wniosków o stypendium i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Przyznano 14 stypendiów sportowych i 22 naukowe, zaś dwie osoby otrzymały stypendium naukowe i sportowe. Wysokość każdego z stypendium waha się od 300zł do 1000 zł i wynika z przyjętego przez Radę Gminy regulaminu.

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów wójt gminy Tarnów Opolski nie tylko gratulował samym stypendystom i życzył im dalszych sukcesów, ale podziękował również rodzicom uczniów, którzy wspierają swoje dzieci w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. – Cieszę się, że mamy aż tylu uzdolnionych młodych adeptów nauki i sportu i liczę, że w kolejnych latach wniosków o przyznanie stypendium będzie co raz więcej – mówi wójt Rudolf Urban.

Choć Stypendium Wójta Gminy Tarnów Opolski przeznaczone jest dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy, uroczystość była również możliwością podziękowania i uhonorowania dwójki nieco starszych kolegów tarnowskich uczniów. Dyplomy i upominki otrzymali również Alicja Lach z Tarnowa Op., która w tym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski w Rzucie Oszczepem U20, oraz Maksymilian Krol z Nakła, który uzyskał trzecie miejsce w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Stypendia i podziękowania wręczali wójt gminy Rudolf Urban, skarbnik gminy Aneta Knapik oraz kierownik Biura Obsługi Oświaty Samorządowej Monika Ogrodnik. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była grupa uczniów z PSP Nakło pod kierunkiem p. Małgorzaty Tatiny.

IMG-20251002-WA0170.jpeg

IMG-20251002-WA0158.jpeg

20251002_162153.jpeg

20251002_161741.jpeg

20251002_160056.jpeg

20251002_160807.jpeg

Data publikacji: 03-10-2025 07:32
Opublikował(a): Jolanta Bioły
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×