aplikacja mobilna

POMOC DLA UKRAINY - INFORMACJA ZBIORCZA

Proces rejestracji obywatela Ukrainy

Дивіться відео про реєстрацію громадянина України, який прибув до Польщі з 24 лютого 2022 року з території України:

Zobacz film dotyczący procesu rejestracji obywatela Ukrainy, który przybył do Polski od 24 lutego 2022 r. z terytorium Ukrainy:

Proces rejestracji obywatela Ukrainy

 

Rynek pracy dla Ukrainy

Poszukujesz pracy.jpeg

https://psz.praca.gov.pl/pomocdlaukrainy

 

Najważniejsze informacje dotyczące opieki nad obywatelami Ukrainy

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ poniżej przekazuje linki, w których znajdują się najważniejsze informacje dotyczące opieki nad obywatelami Ukrainy, przybyłymi do Polski w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/pomoc-medyczna-dla-obywateli-ukrainy-zasady-udzielania-i-rozliczania-swiadczen,8149.html

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienia-przeciw-covid-19-dla-osob-z-ukrainy

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-w-sprawie-realizacji-szczepien-ochronnych-u-dzieci-ktore-przekroczyly-granice-rzeczypospolitej-polskiej-z-ukraina-w-zwiazku-z-konfliktem-zbrojnym-na-terytorium-tego-panstwa

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/infolinia-nfz-takze-w-jezyku-ukrainskim,8153.html

 

UWAGA!! Poniżej link dla Uchodźców z Ukrainy – wszelkie niezbędne informacje na bieżąco można śledzić na stronie https://www.gov.pl/web/ua

 

Serce dla ukrainy Koncert Plakat.jpeg

REJESTRACJA UCHODŹCÓW PRZEBYWAJĄCYCH NA TERENIE GMINY TARNÓW OPOLSKI

                                                                                          UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

REJESTRACJA UCHODŹCÓW

 PRZEBYWAJĄCYCH NA TERENIE GMINY TARNÓW OPOLSKI

Wszystkie osoby uciekające przed konfliktem zbrojnym w Ukrainie, które obecnie przebywają na terenie Gminy Tarnów Opolski i nie dokonały rejestracji w punkcie recepcyjnym proszone są o zgłoszenie się w Urzędzie Gminy w celu rejestracji uchodźcy i złożenia oświadczenia ( nie mylić z meldunkiem! ).

Tym samym zwracamy się z prośbą do osób prywatnych lub właścicieli obiektów noclegowych, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy o pomoc w wypełnieniu naszej prośby.

Telefon kontaktowy: 77 4640866, 77 4640857

 

Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców, urzędach wojewódzkich czy placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu.

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie ua.gov.pl.

  Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy 

Punkt recepcyjny uk.jpeg

Punkt recepcyjny pl.jpeg

Punkt recepcyjny eng.jpeg

spotkanie pomoc.png

KOMUNIKAT - nr konta.jpeg

KOMUNIKAT - pomoc uchodzcom-1.jpeg

 

 

 

Data publikacji: 28-02-2022 15:24
Opublikował(a): Joanna Gebauer
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×