aplikacja mobilna

Dożynki Gminne 2023

W dniach 16-17 września 2023 roku odbyły się Dożynki Gminne. Tegorocznym gospodarzem tego wydarzenia było sołectwo Miedziana, które świętowało swoje 250-lecie.

Imprezę, zwyczajowo już, otwierał w sobotę Turniej Sołectw. W zaciętej i pełnej pasji rywalizacji sportowej, puchar Super Sołectwa wywalczyła drużyna gospodarzy tj. sołectwo Miedziana. Wieczorem do tańca zaprosił wszystkich zespół TRIO.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się w niedzielę mszą świętą w kościele pw. Bł. Bronisławy w Miedzianej.

Sołectwa wystawiły piękne korony dożynkowe, a mieszkańcy wspaniale zaprezentowali się na korowodzie. W dalszej części uroczystości Starostowie dożynek Państwo Agata i Tomasz Bartek przekazali uroczyście wójtowi Krzysztofowi Mutzowi chleb – symbol dostatku, szczęścia i wspólnoty, a przede wszystkim owoc ciężkiej pracy rolników. Następnie wójt przywitał wszystkich przybyłych gości, a także zwrócił się bezpośrednio do rolników, wyrażając uznanie i dziękując za ich ciężką, pełną wyrzeczeń, codzienną pracę.

Na Sołtysów i wszystkich uczestników czekały liczne konkursy, w których bardzo chętnie brano udział. W trakcie zabawy, specjalna komisja oceniła najpiękniej przystrojoną posesję i najlepszą przyczepę w korowodzie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż miejscowość była wspaniale przystrojona, ale udało się wyłonić zwycięzców. Konkurs na najlepiej przystrojoną posesję wygrali Państwo Orlik, a w kategorii „Najciekawszy wóz” zwyciężył „Smerfowóz” z Przywór.

Na Dożynkach zaprezentowała się Ozi Brass Orkiestra oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Przyworach. Gości zainteresował również występ Tobiego z Monachium, sporą dawkę humoru zaserwował Kabaret Kafliki. Uroczystości umilił także koncert zespołu Bongostan.

Piękna pogoda, mnóstwo pysznego jedzenia, przepiękne, bogate stoiska, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, konkursy, pokazy strażackie, oprawa muzyczna – tak wyglądały tegoroczne Dożynki Gminne w Tarnów Opolski. Wszystko to nie mogłoby się odbyć, bez Gminnego Ośrodka Kultury oraz Pani sołtys Joanny Pietruszki i rady sołeckiej, którzy zorganizowali tegoroczne święto. Dziękujemy, mieszkańcom Miedzianej oraz pracownikom GOK-u za to, że mieszkańcy gminy i przybyli goście mogli zakosztować dobrej zabawy i spędzić miło czas.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego tutaj.

 

 

Data publikacji: 25-09-2023 12:45
Opublikował(a): Małgorzata Bahryj
Wersja XML Powrót do poprzedniej strony »

Nasi partnerzy:

×